Заместник-кметът на Община Разград Елка Неделчева връчи наградите на победителите в класовия конкурс за плакати, рисунки и колажи на тема „Бъдещето е в твоите ръце – нарисувай го чисто!“. Творческата надпревара бе организирана от Общинския съвет по наркотични вещества и Превантивно-информационен център към него по повод 26 юни – Международния ден за борба със злоупотребата и с нелегалния трафик на наркотици. Наградените творби бяха подредени в една от залите на Художествената галерия.
В приветствието си към участниците в конкурса заместник-кметът Елка Неделчева ги поздрави за активната позиция, представена в произведенията им, и изрази надежда посланията им срещу употребата на наркотици да достигне до техните връстници. „Участието ви в конкурса е преодоляно предизвикателство, ще се радвам да бъдете посланици сред подрастващите, посланици на тази идея, че трябва да търсим красивото в света около нас, защото наркотиците не са красивото, те са грозното. Надявам се, че вашите творби ще накарат връстниците ви да се замислят и да приемат, че бъдещето е красиво, цветно и щастливо без наркотици, защото обратното е грозота, самота, липса на приятели, фатален край – неща, които което виждаме във вашите творби.“. Това каза заместник-кметът Елка Неделчева на младите творци.
19 произведения на автори от Разград, съседни общини и области участваха в конкурса. Творбите им бяха оценявани от жури в състав: Теодор Даскалов – директор на Художествена галерия „Проф. Илия Петров“, Десимира Недкова - прокурор в Районна прокуратура-Разград и Илияна Георгиева – старши експерт Пресцентър и Връзки с обществеността в ОДМВР-Разград. Макар по регламент участието да бе колективно, бяха определени отличия и за индивидуални произведения. Наградите са ваучери за: посещение на кино за целия клас, пица парти за класа, посещение на кино и други.
Ето кои са призьорите от конкурса:
Класови награди:
Първа възрастова група:
1-во място - 3 „б “клас в ОУ „Васил Левски“ гр. Разград с ръководители Елка Иванова и Добромир Стрезов
2-ро място - 4 „а“ клас ОУ „Христо Ботев“ гр Разград, ръководител Ханифе Тефик
Втора възрастова група:
1-во място - 8 клас ПГЗ „Климент Тимирязев“ гр. Завет
2-ро място - ЦНСТ - Разград
2-ро място 8 „а“ клас НПТГ „Шандор Петьофи“ - учител Марияна Пенева - Участие на три деца от класа - Сиана Маринова, Сиана Ганчева и Атанас Тодоров
Поощрителна награда - 6 и 7-ми клас в ОУ „Елин Пелин“ с. Стражец с ръководител Магдалина Йорданова
Трета възрастова група:
2-ро място - 9 „а“ клас в СУ „Св.Св. Кирил и Методий“ с. Самуил с ръководител Халиме Ахмед
Поощрителна награда - 11 „а“ клас в ПГИ „Робер Шуман“ гр. Разград с ръководител Марийка Колева
Индивидуални награди:
Втора възрастова група:
1-во място - Алейна Метинова от 7 „а“ клас в ОУ „П.Р.Славейков“ гр.Търговище;
3-то място - Камелия Маринова от 6 „а“ в ОУ „П.Р.Славейков“ гр.Търговище;
Поощрителна награда - Дилек Хълми от 7 клас в ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ с. Хърсово с учител Юмгюл Али
Поощрителна награда - Елиса Шукриева от 6 „а“ клас в ОУ „П.Р.Славейков“ гр.Търговище
Поощрителна награда - Ямур Алиева от 5 „а“ клас в ОУ „П.Р.Славейков“ гр.Търговище
Специална награда на ОбСНВ и ПИЦ - Елиса Драгомирова от 7 „а“ клас в ОУ „П.Р.Славейков“ гр.Търговище
Трета възрастова група:
2-ро място - Октай Расим от 9 „б“ клас в НПТГ „Шандор Петьофи“ с учител Марияна Пенева
Сред целите на конкурса бяха: повишаване на информираността относно рисковете от употреба на психоактивни вещества; стимулиране на екипната работа в класовете; развитие на творческите заложби на учениците чрез социално значими теми; насърчаване на критичното мислене у учениците, утвърждаване на здравословния начин на живот и да се даде творчески израз на визията за свят, свободен от зависимости и други.
Още снимки вижте на Фейсбук страницата на Община Разград.






