Три STEM кабинета бяха официално открити в ОУ“Св. Св. Кирил и Методий“ в село Ясеновец. На церемонията присъства заместник-кметът на Община Разград Елка Неделчева. Тя поздрави екипа на училището с директор Младен Матев за успешната реализация на проекта, финансиран от Националния план за възстановяване и устойчивост. Към възпитаниците на училището г-жа Неделчева се обърна с пожелание да използват възможностите на новото образователно пространство да се обучават, забавлявайки се. „Това е най-добрият начин за овладяване на знания, ще запомните какво сте научили в новите кабинети, в които сами можете да направите нещо със собствените си ръце“ – допълни заместник-кметът Елка Неделчева.
Заедно с училищния директор тя преряза лентата на новата придобивка, след което официалните лица разгледаха кабинетите. Те са по: природни науки, роботика, математика и информатика. Освен оборудването им са закупени и монитори за всички останали класни стаи.
Общата стойност на проекта е 180 000 лв.
Приветствие към екипа на училището, децата и родителите, уважили събитието, отправиха и началникът на РУО-Разград Ангел Петков и кметът на Ясеновец Рейхан Хюсеин.
Танцов поздрав към гостите отправи фолклорна формация към училището.
Още снимки вижте на Фейсбук страницата на Община Разград.






