Достъпност

Кметът Добрин Добрев връчи плакети на три от отборите – медалисти от „Ученически игри 2026“

Кметът Добрин Добрев връчи плакети на три от отборите – медалисти от „Ученически игри 2026“

Кметът на Община Разград Добрин Добрев се срещна днес със състезателите от три от отборите, спечелили медали от финалите на „Ученически игри 2026“, и връчи почетни плакети на техните капитани.

Младите спортисти разказаха на градоначалника за постиженията си. Шестте победи на баскетболния отбор юноши VIII-X клас от ППМГ“Акад. Никола Обрешков“ са били неочаквани за съперниците им от финалната фаза на турнира, но момчетата са били сплотени и подготвени за успеха – разказа техният капитан Наско Анастасов. За пътя към бронзовите медали на девойки VIII-X клас от ППМГ“Акад. Никола Обрешков“ също в баскетбола разказа техният капитан Радост Бучукова. За шампионите по лека атлетика момчета V-VII клас от ОУ“Васил Левски“ суперлативи сподели техният треньор Красен Цонев, част от момчетата и догодина ще представят своето училище в турнира, тъй като все още ще са в тази възрастова група.

Кметът Добрин Добрев поздрави младите спортисти и техните ръководители за успешното представяне и им пожела да продължат да прославят Разград. Той изтъкна постиженията на баскетболистите, тъй като повече от 20 години Разград не е имал ученически шампиони в този спорт. Кметът допълни, че принос за постиженията и на трите отбора имат учителите по физическо възпитание, но голяма е заслугата и на спортните клубове, в които развиват талантите си – СКБ“Вълци-Разград“ и СКЛА“Лудогорец“. Кметът Добрин Добрев припомни, че Община Разград винаги се е стремяла да подкрепя ученическия спорт. Местната управа организира общинските етапи от „Ученически игри“ и осигурява транспорта на класираните отбори до следващите кръгове в турнира, включително националните финали. Кметът Добрин Добрев пожела на шампионите да получат покани за участие в световните ученически финали и изрази увереност, че ако това се случи, младите спортисти ще представят достойно Разград и България.

Кметът Добрин Добрев връчи почетни плакети на капитаните на трите отбора, като допълни, че те са за училищата, в които учат младите шампиони, за да стимулират връстниците им и по-малките от тях да се стремят към подобни успехи.

През настоящата учебна година талантливите млади спортисти от община Разград участваха в 10 национални финала от „Ученически игри 2026“. Още два от тимовете извоюваха медали – сребърни за отбора по лека атлетика девойки XI-XII клас от ППМГ“Акад. Никола Обрешков“ и бронзови за отбора по футбол XI-XII кл. от ППМГ“Акад. Никола Обрешков“, с тях Кметът Добрин Добрев ще се срещне в сряда.

Ето кои бяха и останалите финалисти и техните постижения: четвърто място за отбора по баскетбол 5-7 клас момичета от ППМГ „Акад. Никола Обрешков“;  пето място за отбора по лека атлетика 8-10 клас девойки от ПГПЧЕ „Екзарх Йосиф“; седмо място за отбора по лека атлетика 8-10 клас юноши от ППМГ „Акад. Никола Обрешков“; девето място за отбора по волейбол 8- 10 клас юноши от НТПГ „Шандор Петьофи“; десето място за отбора по волейбол 5-7 клас момичета от ОУ „Н.Й.Вапцаров“.

Още снимки вижте на Фейсбук страницата на Община Разград.

116111oicradiorz logo 167x38

Център за административно обслужване

от 08:00 ч. до 18:00 ч., всеки работен ден, без прекъсване

МестоположениеОбщина Разград, 7200 Разград, бул."Бели Лом" №37А

Община Разград ЕИК 000505910

GPS Координати: 43.52691327949277, 26.524368567649773

Карта на сайта